HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Kako se pohvalio iranski ministar vanjskih poslova Abas Arakči, prošloga četvrtka točno u podne nazvala ga je EU-ova visoka predstavnica za vanjsku i sigurnosnu politiku Kaja Kallas. On je, dakako, oštro osudio kk'SAD-ovu najnoviju agresiju' i kritizirao 'UN-ovu šutnju o tim akcijama'.

Jurišić je dao otkaz nakon što je kontrolom utvrđena nepravilnost pri korištenju službene kartice, priopćili su u srijedu iz Zagrebačkog holdinga, najavivši da će do javnog natječaja podružnicu voditi član Uprave Miljenko Hrman.

Gasi se Agencija za elektroničke medije | Media Daily

Agencija za elektroničke medije (AEM) na svojoj sjednici Vijeća za medije održanoj 12. lipnja 2026. donijela je odluku o raspodjeli sredstava Fonda za poticanje pluralizma i raznovrsnosti elektroničkih medija. Narod.hr je ostao bez sredstava, odnosno a priori je isključen iz natječaja zbog opomene iz 2025. godine kada smo problematizirali nastup lezbijskog benda pred djecom

Osim vojske, sterilizirana je i diplomacija koja je danas tek ispostava briselskih aparatčika. Narod, s pamćenjem zlatne ribice, tek deset godina od silaska komunista s vlasti opet ih je izabrao! Na čelo vojske došao je krivokletnik i elementarna nepogoda Stipe Mesić, nekada ustaša, a u tranziciji prema partizanu bavio se čekovima. 

Digitalni euro - što se krije iza njegovog uvođenja? | Centar Zlata

Međutim, s uvođenjem digitalnog eura ne slažu se mnogi tvrdeći da je to put do gubitka privatnosti. Posebno se ističe da digitalna plaćanja po svojoj prirodi ostavljaju tragove, zbog čega se dovodi u pitanje razina anonimnosti u odnosu na gotovinu. Takav sustav bi mogao omogućiti širi nadzor nad financijskim transakcijama građana te povećati centralizaciju platnog sustava u rukama institucija.

Protagonisti tih napada mnogobrojni su i hrvatskoj javnosti poznati; to je onih 20 posto, na koje je još predsjednik Tuđman ukazao 1990., koji su protiv bilo koje samostalne i neovisne hrvatske države. Za njih je svaka samostalna, neovisna Hrvatska – ustaška, pa da je kao i Sjeverna Koreja.

Organizatori se ispričali zbog 'Posljednje večere' na otvaranju OI-a u  Parizu - tportal

Srpanj 2024., usred Pariza. Pred milijardama gledatelja diljem cijelog svijeta, na svečanom otvaranju Olimpijskih igara, priređena je scena koja je izazvala val zgražanja kakav se u novijoj povijesti rijetko viđao. Za stolom su sjedila polugola tijela u ekstravagantnim kostimima, uokvirena pozlatom i aureolama, u direktnoj aluziji na Posljednju večeru.

Bosnia and Croatia sign military cooperation plan for 2021 - Vijesti iz  Hrvatske, regije i svijeta - N1 info

Bošnjački političar Haris Zahiragić nedavno je u emisiji Otvoreno predstavio političku filozofiju koja već desetljećima oblikuje dominantan dio bošnjačke političke scene. Njegova poruka o Herceg-Bosni, koju Hrvati u BiH, prema njegovu stavu, nikada ne će uspostaviti, sažima projekt centralizirane Bosne i Hercegovine:

Preminula je Julienne Bušić

Prošlo je gotovo mjesec dana od odlaska Julienne Eden Bušić s ovoga svijeta, dojmovi su se slegli, nekrologe već prašina pomalo pokrila te je možda pravo vrijeme nešto reći o Julienne kao književnici i ženi koja nije bila samo pasivni prolaznik u povijesti, nego i njezin aktivni protagonist u mjeri u kojoj su joj to okolnosti i životna ograničenja dopuštala.

Predsjednik Republike Zoran Milanović oduzeo je Branimiru Glavašu sedam odlikovanja, odluka je objavljena u Narodnim novinama, a uslijedila je nakon što je Visoki kazneni sud objavio presudu kojom je Glavaš u predmetu 'garaža i selotejp' osuđen na sedam godina zatvora zbog ratnih zločina.

Mladen Pavković: Kako do pravde, kad se već i četnicima odaje počast?

Pin It

Image result for vukovar rat

U zadnje vrijeme mnogi su se raspisali o „građanskom ratu“ i o tzv. individualnim ratnim zločinima. Kažu da države „ne mogu“ odgovarati, već samo i isključivo – pojedinci. Činjenica je da se za agresiju na Republiku Hrvatsku uopće ne sudi agresorima. Sudi se pojedincima, pretežno po tzv. zapovjednoj odgovornosti.

Većina se političara slaže s Haaškim sudom, ali, kako kažu, ne i sa presudama u cjelini, što se osobito odnosi na slučaj Praljak.

Kao prvo, ti pojedinci koji su se našli na sudovima, i koji su, na žalost, osuđeni, nisu ratovali u svoje ime i u ime svojih obitelji. Drugo, kažu, da je ratnih zločina bilo na jednoj i drugoj strani. Zvuči pomalo čudno da ni toliko godina od početka agresije, još uvijek nitko nije odgovarao zbog napada na Hrvatsku, odnosno da se „ne zna“ tko je bio agresor, a tko žrtva. Srbi, koji su glavni krivci za Domovinski rat neprestano ističu da se ta „priča“ njih ne tiče. Ne može ih se natjerati ni da plate ratnu odštetu, jer ih još ni jedan sud nije osudio, a prema svemu sudeći ni neće. Tko će za to odgovarati? Čini se da je hrvatskoj diplomaciji i pravnicima malo 26 godina da i u praksi dokažu tko je krvnik, a tko nevin. Hrvati su imali pravo braniti se. A kad vam netko uđe u „dvorište“, kao što su nama Srbi, Crnogorci, zločinačka JNA i domaće izdajice onda su sva sredstva za obranu dozvoljena, ili se to tek nama samo tako čini. Naime, dok su agresori razarali, ubijali, protjerivali iz Vukovara, Škabrnje, Gospića, Pakraca, Voćina, Saborskog, Dubrovnika, Osijeka, Knina i niz drugih gradova i mjesta, Hrvati su, očito, morali paziti kako se brane,  jer je zločin – zločin. A je li bi bilo navodnih zločina s hrvatske strane da nije bilo agresije? Ili, zbog čega nitko ne postavi pitanje: što je bilo prije - kokoš ili jaje? Sada se prešlo u drugu krajnost, pa se minuta tišine daje za „sve žrtve“. Nismo nikada čuli da su partizani ili komunisti da li minutu šutnje i za poginule Nijemce, Talijane, Japance…, protiv kojih su ratovali tijekom II. svjetskog rata. Možete li uopće zamisliti da je Tito dao minutu tišine za sve poginule ustaše, ili da su Izraelci to učinili za sve poginule Palestince? A mi dajemo minutu šutnje i za sve poginule i nestale četnike! Osim toga, jeste li primijetili da se sve više u negativnom kontekstu govori o Tuđmanu, a sve manje o balkanskom krvniku Miloševiću te da se sve više zbraja koliko je nakon Domovinskog rata osuđeno Srba, a koliko Hrvata? Kažu da je srpskih zločinaca osuđeno nešto više. Apsurdno! Za zločine u Vukovaru dosad su osuđene samo tri osobe, a za Škabrnju ni jedna! Gdje je tu pravda? Srbi su svojedobno osudili hrvatskog branitelja Veljka Marića na 12 godina zatvora, a toliko nije dobio ni čuveni zločinac Veselin Šljivančanin! Koliko su pak dobili Vojislav Šešelj ili Savo Štrbac?

Inače, i u pojedinim emisijama Hrvatske radiotelevizije (HRT) sve se više može čuti o „građanskom ratu“, a manje o agresiji. Jedan od tih koji zagovara ovu sramnu tezu je i Aleksandar Stanković, kojeg nikako da zbog njegove navodne četničke propagande maknu s malih ekrana.

Sve u svemu, ako nekog treba suditi i osuditi za tzv. zločinački pothvat onda treba suditi agresore, jer Hrvati su se prije svega branili u ovome ratu.

Žalosno je i jadno što jedan, primjerice, Tomislav Merćep trune u zatvoru, a bio je organizator obrane Grada Vukovara, dok oni koji su razorili ovaj grad plešu „Žikina kola“ diljem Srbije.

Ali i kod ovakvih slučajeva treba imati na umu da ih je osudila hrvatska država, odnosno pravosuđe za koje su se borili, a koje srbijanske i ine ratne zločince osuđuje u odsustvu, što nije ništa drugo nego oproštenje od grijeha!

Sramno, ali je tako!

Mladen Pavković, 

predsjednik Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata 91. (UHBDR91.)

Login Form