HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Tako reći u isto vrijeme orila se u maloj dvorani Lisinskoga pjesma naših davnih i nedavnih krvnika. Jedva smo na časak zaboravili izbezumljene i mržnjama izobličene s trnjanskih krijesova, kadli spomen na naše djetinjstvo i mladost uskrsnu u njihovoj pjesmi.

Hrvatski tjednik - Najnovije i najčitanije vijesti - Index.hr

Hrvatski tjednik je i u 2025. godini bio najčitaniji tjednik u Hrvatskoj.  Agencija za zaštitu tržišnoga natjecanja (AZTN) upravo  je objavila da je Hrvatski tjednik daleko najprodavaniji tjednik. 

Europe's lefties bash migrants (nearly) as well as the hard right

Europska unija donijela je jasnu i povijesnu odluku, vrijeme je da se stane na kraj ilegalnim migracijama i zaštiti sigurnost naših građana. 

VIDEO/FOTO: DERNEK U KUMROVCU 'Tito je naš brend, nećemo dopustiti da ga  ljudi zaborave'

Policijska uprava krapinsko-zagorska odgovorila je na prijavu koju je nakon ovogodišnje manifestacije „Dan mladosti – radosti“ u Kumrovcu podnio građanski aktivist Mario Perković, a koja se odnosila na isticanje simbola bivše Jugoslavenske narodne armije (JNA) i Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije (SFRJ).

Viktor Gotovac napustio SDP s bistom Tita pod rukom pa poručio: "Grbin  laže" - Novi list

Profesor Gotovac proziva Modrića zbog Gospe na mobitelu. Kaže da je to estetski nacionalni kič. U redu. Svatko ima pravo na svoj ukus. Ali onda vidim fotku istog tog profesora kako pred kamerama drži Titovu bistu u naručju. Nasmijan, ponosan. I pitam se što je to nego kič. 

dundee - CultureWatch

Proteklog tjedna „Sophie iz Dundeeja” oslobođena je svake krivnje. Djevojčica koju su na internetu ocrnjivali, ismijavali i osuđivali sada je dokazano bila u pravu. Ona i njezine prijateljice tvrdile su da su bile prisiljene braniti se od nasilnog muškarca. Internetska rulja nazvala ih je lažljivicama. Sud je pokazao tko je govorio istinu. Piše Paul Birch za The European Conservative.

No, slažem se da djecu svakako treba upoznati s likom i djelom najvećeg sina. Samo ne u Kumrovcu, nego na Bleiburgu. Ili na Golom otoku. Može i iznad bilo koje od bezbroj masovnih grobnica, od Hude jame preko Brezovice, Dubrave, do centra Zagreba.

Povodom izlaska knjige Prikrivena grobišta Hrvata u Sloveniji u izdanju Školske knjige, o novim saznanjima, svjedočanstvima, rezultatima ekshumacija razgovaramo s jednim od autora knjige, slovenskim povjesničarom Mitjom Ferencom

Predsjednik SNV-a Boris Milošević podsjetio je na višestoljetnu multikulturalnu tradiciju grada. "Ovaj grad oduvijek su pisale dvije ruke, i obje su ga voljele. Ogulin je naša zajednička kolijevka, i nikomu od nas ne pripada manje nego drugome", rekao je u pozdravnom govoru.

Irena Boljunčić nova je direktorica Razvojne agencije 'Srce Istre' - Istra24

Organizatori su znali o kakvoj se predstavi radi! Pred djecom su koristili umjetna spolovila i simulirali ejakulaciju, vadili bebe iz međunožja, stoga bi bilo vrijeme da se postavi pitanje odgovornosti i zakonski regulira zloupotreba umjetnosti u političke i ideološke svrhe!

Peternel: Ne znam jesu li ironični ili ozbiljni

Pin It

FOTO Zagreb se guši u biootpadu: 'Kante su prepune, a smrad je neizdrživ pa  ga više ne odvajamo' - Večernji.hr

Nakon što su u četvrtak gradonačelnik Tomislav Tomašević i Joško Klisović kao predsjednik Skupštine održali svoje pressice, gdje je gospodin Klisović čak utvrdio da je grad Zagreb, a ne znam je li bio ironičan ili je bio ozbiljan, uredniji i ljepši nego što je bio kad su ga oni preuzimali, odlučili smo izabrati ovaj simboličan kadar pa neka se vidi što je danas simbol grada Zagreba.

Predsjednik Domovinskog pokreta Grada Zagreba i potpredsjednik Gradske skupštine Igor Peternel održao je konferenciju za medije na temu nedovršene Sveučilišne bolnice Blato i drugih aktualnosti.

''Nakon što su u četvrtak gradonačelnik Tomislav Tomašević i Joško Klisović kao predsjednik Skupštine održali svoje pressice, gdje je gospodin Klisović čak utvrdio da je grad Zagreb, a ne znam je li bio ironičan ili je bio ozbiljan, uredniji i ljepši nego što je bio kad su ga oni preuzimali, odlučili smo izabrati ovaj simboličan kadar pa neka se vidi što je danas simbol grada Zagreba. Gdje god se okrenete je smetlište, a 500 metara dalje je bolnica koja je to trebala biti, a zapravo je danas jedno veliko smetlište i skladište ili reciklažno dvorište", uvodno je rekao Peternel.

Lakše je otići u Karlovac

Kaže kako završava još jedna godina i kako Vladi praktički ovom godinom završava i još jedan mandat, a da sve građane prave budalama oko te bolnice. "Već je ne znam koliko puta zaključeno i na razini politike i na razini struke da Novi Zagreb zbog svoje napučenosti, zbog svojeg položaja i zbog situacije s prometnim kaosom treba bolnicu'', kazao je. 

Dodaje kako je stanovnicima Novog Zagreba u vrijeme gužvi bliža bolnica u Karlovcu nego neke zagrebačke bolnice. "Rečeno je da će se ovo pomaknuti iz nekog nultog položaja i da će se u ovom mandatu Vlade, a vidimo da je tu potrebna i suradnja grada Zagreba, ići prema izgradnji dječje bolnice, a čak je zbog toga uništen i ogroman projekt translacijske medicine koji je trebao biti na Srebrnjaku", kazao je. 

Naglašava kako se nije ništa napravilo, a da novca ima kao nikada do sada. "Četiri ili pet zagrebačkih bolnica se obnavljaju trenutno novcem iz europskih fondova. Nećemo imati te novce na raspolaganju još jako dugo i ako se sada nije napravila ova bolnica, kad će se napraviti? Vjerojatno nikada'', naglasio je.

'Nekome ovo odgovara' 

Peternel smatra da ako nije bilo moguće obnoviti tri-četiri zagrebačke bolnice iz državnog proračuna, a jedva, dodao je, smo bili u stanju i s ovim novcima organizirati obnovu, onda si možemo misliti kada ćemo ovu bolnicu završiti bez tih europskih fondova. ''Očigledno je da postoji politička odluka da se u to ne ide, jer da je bilo kakva politička odluka drugačija, vidjeli bismo barem nekakve naznake, nešto bi se o tome pričalo, vlast bi nešto govorila, i postojali bi nekakvi predprojekti i projekti", dodao je. 

Tvrdi kako se ništa ne događa jer to nekome odgovara. "Tražimo i inzistiramo da se vlast, kako gradska, tako i državna, očituju što misle s tom bolnicom, a ako i ne misle, što namjeravaju s tim prostorom, te kako vide razvoj grada Zagreba, a pogotovo Novog Zagreba bez bolnice'', upozorio je.

Opleo po Tomaševiću i Klisoviću 

Komentirao je i jučerašnju, završnu pressicu gradonačelnika Tomaševića, a na kojoj je gradonačelnik poručio kako će riješiti smeće. ''Imali smo prilike vidjeti kolika je njegova hrabrost u ove dvije, skoro tri godine. Gradonačelnik nema uopće hrabrosti, nema znanja, nema viziju i ne postoji način da ovakvim modelom upravljanja on taj problem s Jakuševcem riješi zato što, čak i kad bismo mi došli na vlast, to jest da se počne provoditi program profesora Slavena Dobrovića koji je više puta predstavio model za novo upravljanje otpadom grada Zagreba", kazao je.

Dodaje da je za to potrebno određeno vrijeme, lokacijske dozvole, pronalaženje samih lokacija, otkup zemljišta. "Oni to sasvim sigurno neće učiniti'', dodaje. Peternel je upozorio i da za dva-tri dana ističu uporabne dozvole za Jakuševec te je upitao što će biti i kako će se tamo odlagati otpad. ''Hoćemo li biti svi skupa u prekršaju ili će se jednostavno ići onom pravila nećemo mijenjati, ali ćemo se dogovoriti da ćemo ih kršimo? Ja uopće ne vidim koje je dugoročno rješenje i kako to misle riješiti. Ponovno apeliram, ako postoji mogućnost da se međustranački dogovorimo da se ide na neko cjelovito rješenje, to bi bilo najbolje'', zaključio je. 

direktno.hr

Login Form