HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Karamarko: Ujedinimo se u poštovanju prema žrtvama – Prigorski.hr

Odlučite konačno kad ste pokazali mišiće i ustali, 27.srpnja 1941. kad je izvršen pokolj Hrvata u Srbu i okolici ili 22. lipnja kad je propao savez tate Staljina s Hitlerom? 

22. lipnja napadnut je Sovjetski Savez, a ne Jugoslavija, pogotovo ne Hrvatska. Mi zapravo nemamo niti jedan komunistički datum oslobođen dvostruke konotacije, od samog ustanka, preko oslobođenja, do državnih praznika i stvarnih i simboličkih Titovih rođendana. Sve je utemeljeno na obmani, laži i mitu. 

Preminula Slavenka Drakulić - Autonomija

U 77. godini života umrla je jugoslavenska književnica iz Hrvatske Slavenka Drakulić, jedna od najpoznatijih lažnih disidentica koja je u svakom svom usmenome i pisanome nastupu denuncirala i klevetala Hrvatsku.

Kako je Nina Obuljen Koržinek salonskom političkom korektnošću i sljepilom abolirala najefikasnije oružje beogradske propagande protiv Hrvatske

Bugojanska skupina: Kako je 19 gerilaca upalo u Jugoslaviju i borilo se  protiv cijele JNA - BOSNA

Krajem lipnja navršavaju se 54 godine od velike akcije hrvatske političke emigracije, kada je 19 pripadnika 'bugojanske skupine', odnosno Fenix skupina, ušlo na područje Jugoslavije, s ciljem pokretanja pobune i rušenja Jugoslavije.

Danas se obilježava 30. obljetnica Hrvatske Republike Herceg Bosne |  Radiotelevizija Herceg-Bosne

Trideset i jednu godinu nakon Daytonskog sporazuma hrvatski narod u BiH je doveden u stanje političke i egzistencijalne obespravljenosti, kakvu nije doživio čak ni u najtežim godinama rata. Ono što se nakon 1995. godine činilo kao minimalna, ali ipak postojeća zaštita kroz kakvu – takvu konstitutivnost i mehanizme ravnoteže, danas je gotovo potpuno uništeno.

Tzv. Dan antifašizma je dan u slavu najzločinačkijega  pokreta u povijesti hrvatskoga naroda. 

Tzv. hrvatski antifašizam je počinio TRI (3) najveća zločina nad hrvatskim narodom. 

Zvonimir Hodak: Drug Vladimir je došao na vlast na demokratskim izborima.  K'o da Hitler nije 1933. - Braniteljski portal

Evo mene nakon dvije godine dana opet jednom na mom Bolu na Braču.

Rekli bi neki "prvi dan godišnjeg", ali moj godišnji u ovoj dobi traje cijelu godinu. Baš sam pogodio na početak novog toplinskog vala.

Zastupnik stranke DOMiNO u Hrvatskom saboru Igor Peternel došao je u ponedjeljak u Spomen-park Brezovicu, gdje se obilježava Dan antifašističke borbe, i poručio da će se njegova stranka nastaviti zalagati za ukidanjem Dana antifašističke borbe kao državnog praznika. 

Tako reći u isto vrijeme orila se u maloj dvorani Lisinskoga pjesma naših davnih i nedavnih krvnika. Jedva smo na časak zaboravili izbezumljene i mržnjama izobličene s trnjanskih krijesova, kadli spomen na naše djetinjstvo i mladost uskrsnu u njihovoj pjesmi.

Karamarko: Nije loše onima čiji su bankovni računi proteklih godina doživjeli pravu renesansu - na uštrb egzistencijalnih interesa hrvatskih građana

Pin It

Umro je otac Tomislava Karamarka: Preživio je Križni put i udbaške progone  - video

Živimo u turobnim i opasnim vremenima. Mogućnost rata i to nekonvencionalnog, općeg, svjetskog, nije više u zoni znanstvene fantastike. On se spominje, o njemu se govori i njime se prijeti. Kolektivna psihoza je letargična i pesimistična.

Pokušajmo ipak biti optimisti i ponadati se da će ukrajinsko-ruski pregovori (kakvi-takvi) rezultirati mirom.

Ako i bude tako, slijedi nam razdoblje dugog suočavanja sa posljedicama jedne sulude agresije - strašnim gubitcima ljudskih života, rušenjem, razaranjima, a i ogromnim štetama u sferi gospodarstva na globalnoj razini. No konačno je demistificirano i tzv 21.stoljeće. Ne znam koja je infantilnost, kada i u kojem zanosu, kreirala utopističku krilaticu o tom novom, dolazećem, boljem, ružičastom vremenu, koje živimo već 22 godine... Sve je isto i sva stoljeća su ista, jer ljudska vrsta nije sposobna svijet učiniti boljim. Naprotiv...

A upravo su političari dužni kreirati to “opće dobro”. Kako to rade, vidimo i ovih dana.

Ali vratimo se poremećajima i dugoročnim štetama koje su već vidljive i koje milijunima ljudi ugrožavaju egzistenciju i normalan život. Nedostatak hrane i energenata, drastično su poskupili te veliko mnoštvo ljudi klizi u siromaštvo i bijedu. A moguće i glad.

Hrvatska je kao i Europa, uglavnom ovisna o ruskom plinu. Upravo počinjemo trpjeti posljedice te činjenice. Doslo je vrijeme naplate ali i nekih upita.Tko i zašto, proteklih godina, nije dopustio razbijanje ruskog monopola? Ponajprije razvijanjem domaće eksploatacije jer hrvatska ima svoj plin. A također i izgradnjom Lng terminala i uvođenjem američkih kapaciteta.

Odgovore bi  mogli naći u nekim od europskih metropola. Npr u Moskvi, Berlinu i Bruxellesu. Naravno da bi i poneka domaća individua imala što reći na ovu temu. Istina će svakako “ugledati svjetlo dana”.

A danas?

Hrvatski kreatori općeg dobra, nakon što opale vritanjak prvom Rusu do sebe, promucaju nešto o potrebi širenja kapaciteta lng-ia. 

Nije loše, to je in. Kao što nije loše onima čiji su bankovni računi proteklih godina doživjeli pravu renesansu - na uštrb egzistencijalnih interesa hrvatskih građana.

Login Form