HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Ljudi mogu vjerovati u svašta. Crte na prozoru nastale smrzavanjem kišnih kapi mogu podsjećati na lik nekog sveca. I onda se ljudi okupe i vjeruju. U prazno. Tako i Goran Hutinec, docent s Filozofskog fakulteta, vjeruje da je sivkasta mrlja koju se vidi na fotografiji Jasenovca, snimljenoj iz zrakoplova 20. siječnja 1945., mjesto na kojem se nalazi „masovna grobnica“.

Usred Vukovara snimali film koji pravda četničke spomenike: Žele ga prikazati u Zagrebu?

No, iza ovih umivenih fraza o "kulturi sjećanja" krije se skandalozan pokušaj relativizacije povijesnih činjenica i agresije na Hrvatsku.

U nevjerojatnom razvoju situacije, HND (Hrvatsko novinarsko društvo) odlučilo je objaviti priopćenje u kojem su me i osobno prozvali. Navode kako je ‘pritisak na novinare neprihvatljiv’, braneći tako iznesene stavove raznoraznih novinara/novinarki koji brane situaciju koja se dogodila tijekom predstave u Taru.

Saborski 0dbor za Ustav je saslušao nekoliko kandidata za Ustavni sud. Svi su pozdrav Za dom spremni, pod kojim se Hrvatska branila 90-ih, ocijenili neprihvatljivim i spremni su ga zabraniti dok zvijezdu petokraku po kojom su rušeni Vukovar i ubijani Hrvati opravdavaju jer navodno ima dvostruku konotaciju.

Kroz usta jedne novinarke yugo-hrvatskoga komunističkog kontinuiteta, ugošćene na televiziji N1 na Dan Antifašističke borbe, iznesene su tvrdnje o Andreju Plenkoviću (AP) i HDZ-u koje su toliko sržne za sadašnjost te političku i identitetsku budućnost Hrvatske da mimo njih nitko nema pravo ’proći kao pokraj turskog groblja’.

Kako se pohvalio iranski ministar vanjskih poslova Abas Arakči, prošloga četvrtka točno u podne nazvala ga je EU-ova visoka predstavnica za vanjsku i sigurnosnu politiku Kaja Kallas. On je, dakako, oštro osudio kk'SAD-ovu najnoviju agresiju' i kritizirao 'UN-ovu šutnju o tim akcijama'.

Jurišić je dao otkaz nakon što je kontrolom utvrđena nepravilnost pri korištenju službene kartice, priopćili su u srijedu iz Zagrebačkog holdinga, najavivši da će do javnog natječaja podružnicu voditi član Uprave Miljenko Hrman.

Gasi se Agencija za elektroničke medije | Media Daily

Agencija za elektroničke medije (AEM) na svojoj sjednici Vijeća za medije održanoj 12. lipnja 2026. donijela je odluku o raspodjeli sredstava Fonda za poticanje pluralizma i raznovrsnosti elektroničkih medija. Narod.hr je ostao bez sredstava, odnosno a priori je isključen iz natječaja zbog opomene iz 2025. godine kada smo problematizirali nastup lezbijskog benda pred djecom

Osim vojske, sterilizirana je i diplomacija koja je danas tek ispostava briselskih aparatčika. Narod, s pamćenjem zlatne ribice, tek deset godina od silaska komunista s vlasti opet ih je izabrao! Na čelo vojske došao je krivokletnik i elementarna nepogoda Stipe Mesić, nekada ustaša, a u tranziciji prema partizanu bavio se čekovima. 

Digitalni euro - što se krije iza njegovog uvođenja? | Centar Zlata

Međutim, s uvođenjem digitalnog eura ne slažu se mnogi tvrdeći da je to put do gubitka privatnosti. Posebno se ističe da digitalna plaćanja po svojoj prirodi ostavljaju tragove, zbog čega se dovodi u pitanje razina anonimnosti u odnosu na gotovinu. Takav sustav bi mogao omogućiti širi nadzor nad financijskim transakcijama građana te povećati centralizaciju platnog sustava u rukama institucija.

Je li zvijezda petokraka simbol zla i fašizma?

Pin It

Hoće li u glavnom gradu svih Hrvata slijedeći događaj biti popraćen četničkom ikonografijom na koju će institucije RH ostati slijepe i gluhe jer ne postoji zakonska regulativa po kojoj bi iste postupale?

Stekao se dojam u javnom prostoru da mi branitelji kao i hrvatski narod sporo reagiramo na pojavu devijantnih ponašanja u RH. Nezamislivo je da se u javnom prostoru kriminalizira Domovinski rat dok s druge strane nakon puštanja probnih balona političkim se dogovorima legalizira sva ostavština bivšeg sustava zbog kojih su izginuli najveći sinovi naše Domovine! Posljednji događaji u RH potkrepljuju takvu tezu.

Na skupu održanom u Zagrebu protiv promjene naziva trga ratnog zločinca Tita (međunarodna lista zločinaca) svjedočili smo vrijeđanju, omalovažavanju kao i neiskazivanju pijeteta prema žrtvama partizansko komunističkih žrtava kako tijekom drugog svjetskog rata tako i u poraću, od Blajburga do Golog otoka, svih jama na području bivše ex Jugoslavije.

Ne dovodeći ničim u pitanje pravo na mirni prosvjed bilo kome u RH, mi hrvatski braniteljii cjelokupni hrvatski narod a vjerujemo i međunarodna zajednica, nakon što je slika s prosvjeda u Zagrebu otišla u svijet, nemalo smo iznenađeni i zgroženi svom ikonografijom koja je pratila prosvjed.

Javno isticanje tzv. antifašističkih simbola gledano u kontekstu Domovinskog rata (zastave ex SR Hrvatske) kako se čini nije niti malo zabrinulo, obeshrabrilo, već suprotno, stekao se dojam da je dodatno motiviralo govornike na skupu. Nitko od njih nije pozvao policiju da ukloni fašističko obilježje, vjerojatno po onoj uhodanoj direktivi Milorada Pupovca koji slavodobitno izjavljuje da ne postoji zakon po kojem bi se postupalo i uklanjalo četnička obilježja, kokarde i ostale simbole. Na žalost ti i takvi simboli uključujući četničke u ovom trenutku dozvoljeni su u upotrebi i pokušavaju se maksimalno zaštititi čak i ucjenama koalicijskih partnera iz HNS-a i SDSS-a dok se s druge strane pokušavaju kroz istu ucjenjivačku politiku preko noći promijeniti zakonski i ustavni akti ne bi li se zabranilo legalno znakovlje ratnih postrojbi hrvatske vojske.

Jedna govornica javno ističe da su organizatori zamolili da se obilježja uklone, ali ne iskazuje kajanje ili potrebu da se iz pijeteta prema svim komunističkim žrtvama prekine skup i osudi sve koji ističu takve simbole.To nedvojbeno potvrđuje tezu da ta grupacija nikad nije prežalila ex Jugoslaviju, a nas branitelje smatraju najodgovornijim za nestanak te zločinačke tvorevine, tamnice hrvatskog naroda nastale na zločinu.U ime organizatora predsjednik SDP-a Davor Bernardić ničim se ne ograđuje od simbola tzv. antifašista prikazanih na skupu, već pokušava umiti cjelokupnu situaciju kroz floskulu antifašizma što indirektno hrvatske branitelje prikazuje fašistima.

S pravom se trebamo zapitati: jesu li poginuli, mučki likvidirani hrvatski branitelji uključujući 11-cu pripadnika HOS-a u Jasenovcu položili svoje živote kao fašisti?

Proteklo vrijeme se od strane onih koji pokušavaju sakriti povijesne činjenice i “zabetonirati” svoju istinu o drugom svjetskom ratu i poraću, moglo naveliko slušati u javnom prostoru kako njih vrijeđaju ustaški simboli i kako treba ukloniti legalno postavljenu ploču poginulim pripadnicima HOS-a u Jasenovcu.

Ovdje se postavlja pitanje što je sa svima nama, našim obiteljima i svim ostalima koji smo pod fašističkim simbolom-zvjezdom petokrakom patili, bili likvidirani, masovno zatvarani u logore…vrijeđaju li nas tzv. antifašistički simboli? I sam sam iskusio težinu zvijezde petokrake i bijes oficira JNA koji je nosio titovku sa zvijezdom. Nakon zarobljavanja i odvođenja u logor taj isti oficir JNA nakon što se krvnički potrudio u mješanju mojih unutarnjih organa, održao mi političko predavanje o tome kakave smo mi ustaše i fizički me udarao po glavi titovkom, nastavio je pokazivati moć zvijezde petokrake u nanošenju boli zabijajući istu zvijezdu u “ustašku” glavu, jer smo se drznuli istu odbaciti i uzeti šahovnicu! Još uvijek nosim kako vidljive fizičke tako i psihičke ožiljke od te zvijezde. Nastavio je tom istom zvijezdom, još većom žestinom nanositi kako fizičku tako i psihičku bol udarajući bespomoćne i već izmrcvarene hrvatske branitelje i civile.

Nagradno pitanje: je li zvijezda petokraka simbol zla i fašizma?

Hoćemo li skupa s institucijama RH dopustiti, mirno promatrati da jedna minorna grupacija u RH vrijeđa osjećaje žrtava fašizma i totalitarizma zbog nepostojanja zakonskih okvira?                                                                                                             

 Ivan Turudić/HRsvijet

Login Form